Haber

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, devletin verdiği evi bağışladı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kocaeli’de 1999 Gölcük depreminde yıkılan evlerin yerine devletin verdiği evi bağışladı.

Vali Kamuran Taşbilek ve Belediye Başkanı Çimen, Valilik Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenler için AFAD koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasına destek veren Gümüşhane halkı ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür etti.

Taşbilek, gösterilen kardeşliğin deprem bölgesindeki yaraların sarılmasında büyük fayda sağladığını belirterek, “Gümüşhane büyük bir emek ve fedakarlıkla deprem bölgesindeki kardeşlerinin elini tuttu, belki de 10 katı büyüklüğünde. her biriniz.” söz konusu.

Gümüşhane’den deprem bölgesine 178 tır ve 57 tır yardım malzemesi yüklü olarak gönderildiğini vurgulayan Taşbilek, “Devlet ve millet sırt sırta, omuz omuza verecek, bölgedeki yaraları saracağız. Bu süreçte Gümüşhane’deki her birey bu çalışmanın içinde yer aldı.Gümüşhane halkı çok severek sınava girdi.Güzel bir sonuç verdi,geçen haftayı hayatım boyunca unutmayacağım.” dedi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

Kocaeli’deki 8 katlı evlerin Gölcük depreminde yıkıldığını anlatan Çimen, şunları kaydetti:

“Kocaeli merkezde kendi adıma bir dairem var. Sizin aracılığınızla o daireyi bağışlamak istiyorum. Devletimiz verdi. Hayırlı olsun. Kahramanmaraş’ta annem, eşim ve çocuklarım depreme yakalandı. Oradakiler” her şeye ihtiyaç var.”

Bölgeye giderek durumu yerinde gören Çimen, “Orada birlik ve beraberliği gördüm. Bundan sonra yine daha profesyonel bir şekilde yardımları göndermemiz gerekiyor. İnşallah o yangını hep birlikte söndüreceğiz. .” terimleri kullandı.

karacasuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu