Haber

KUKA, 2022’de Rekor Sipariş Aldı

FRANKFURT, 29 Nisan (Xinhua) — Alman robot üreticisi KUKA, 2022’de 4,5 milyon Euro’luk (4,95 milyar ABD Doları) rekor bir sipariş bildirdi.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, bunun bir önceki yıla göre yüzde 25,1’lik bir artışa ve şirketin 125 yıl önce kurulmasından bu yana en yüksek seviyeye işaret ettiğini söyledi.

Ayrıca, 2022’de satışlarını yaklaşık yüzde 20 artırarak 3,9 milyar Euro’ya (4,29 milyar ABD Doları) çıkaran KUKA, enerji ve lojistik maliyetlerindeki keskin artışa rağmen ön faiz ve vergi gelirinde yüzde 91,6’lık bir yumuşama bildirdi. satın alma fiyatlarındaki artış.

Grup, olumlu sonuçların tüm KUKA bölümlerinden geldiğini ve bunun Çin’deki KUKA ürünlerine ve çözümlerine yönelik yüksek talebin yanı sıra ABD’li müşterilerin sistemlerine yaptığı yatırımlara bağlandığını söyledi.

KUKA CEO’su Peter Mohnen, “Çin özellikle önemli bir büyüme pazarı. Satışlarımızın yaklaşık dörtte biri burada gerçekleşiyor” dedi.

Mohnen, 2023’teki en önemli zorlukların yüksek fiyatlar, sıkı tedarik zinciri ve yoğun rekabet olacağını, ancak KUKA’nın yılın ilk çeyreğine umut verici bir başlangıç ​​yaptığını söyledi.

anamur-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu