Yaşam

Miniklerin Tiyatro Sevinci Canik’te

Canik Belediyesi İlkokulu öğrencileri tiyatro ile buluştu.

Canik Belediyesi, bünyesinde hizmet veren Sıbyan Okulu öğrencilerini tiyatro ile buluşturdu. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve paylaşma konularının işlendiği “fiyat eğitimi” konulu tiyatro oyunu ile öğrenciler eğlenirken öğrendiler. Tiyatro gösterisinin yanı sıra müzikli interaktif oyunlara da öğrenciler eşlik etti.

Tiyatro Gösterisi Öğrencilerden Tam Not Aldı

Canik Belediyesi İlkokulu öğrencileri değerler eğitimi temalı ‘İki Bavul’ adlı tiyatro oyununu hep birlikte izlediler. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve paylaşma konularının işlendiği tiyatro oyununda minikler öğrenirken çok eğlendiler. Tiyatro gösterisinin yanı sıra set up sahnesinde interaktif müzikli gösteriye eşlik eden öğrencilerin memnuniyeti yüzlerinden okundu.

Canik Belediyesi Sıbyan Okullarında öğrencilere temel matematik ve geometri eğitimi, sağlık ve hijyen eğitimi, değerler eğitimi özel eğitim modülü çerçevesinde uzman eğitimleri eşliğinde verilmektedir. Öğrencilerin yaş gruplarına göre eğitici, eğlendirici tiyatro ve sinema etkinliklerinin düzenlendiği Canik Belediyesi İlköğretim Okullarında, öğrencilere çevre ve doğa bilinci eğitimleri de veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu