Haber

163 saat sonra mutluluk: 77 yaşındaki Ömer Amca hayatta kaldı

163 saat sonra memnuniyet: 77 yaşındaki Ömer Amca hayatta kaldı

HATAY – “Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Hatay’daki depremin ardından 163 saat enkaz altında kalan 77 yaşındaki vatandaş, Kastamonu UMKE ekiplerinin 5 saatlik çalışmasının ardından kurtarıldı. Kurtarma çalışmasının ardından ekiplerin sevinci bu şekilde yansıdı.

6 Şubat Pazartesi günü saat 04:17 sıralarında Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk depremin ardından aynı gün içinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yine 7,6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Yıkıcı depremler 10 ilde büyük hasara yol açtı. Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için ekipler tarafından çalışma başlatıldı. Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesine giden gruplar enkaz altından bir can kurtarmak için var gücüyle çalışıyor.

Bu kapsamda Kastamonu’dan Hatay’a giden Kastamonu Ulusal Tıbbi Kurtarma Grubu (UMKE), depremin ardından geçen 163 saat sonucunda yeni bir inanılmaz olayın yaşanmasına vesile oldu. Kastamonu UMKE ekipleri, Hatay’ın Akevler İlçesi’nde çöken bir apartmanın enkazında yaşam belirtisi tespit etmesi üzerine harekete geçti.

77 yaşındaki Ömer Aktar, 5 saatlik çalışmanın ardından enkazdan sağ olarak çıkarıldı. İlk olarak enkaz alanında müdahale edilen depremzedenin 163 saat enkaz altında kaldığı ancak sağlık durumunun yeterli olduğu belirtildi.

Kurtarma çalışmalarının ardından Kastamonu UMKE ekipleri enkazdan kurtardıkları vatandaşa memnuniyet pozu verdi. O anlar objektiflere bu şekilde yansıdı.

haberegil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu