Haber

Hatay ailesinin depremden sağ kurtulan bebeği dünyaya gözünü Bartın’da açtı.

Kahramanmaraş’taki deprem nedeniyle yaşadıkları Hatay’dan ayrılarak Bartın’a gelen Topaloğlu çiftinin ikinci çocuğu, sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açtı.

Hatay’daki depremde evi hasar gören Asena (24) ve Okan Topaloğlu (33) çifti yakınlarının yardımıyla Bartın’a ulaştı.

Hamile olan Asena Topaloğlu, bebeğini Bartın Kadın ve Çocuk Hastanesi’nde dünyaya getirdi.

Anne Topaloğlu, gazetecilere Ela isimli bebeği kucağında olduğu için mutlu olduklarını söyledi.

Depremde büyük dehşet yaşadıklarını ve yıkılan evlerinden sağ kurtulduklarını belirten Topaloğlu, “Kızımı sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdim. Hem mutluyuz hem de üzgünüz.” söz konusu.

Sarsıntı sırasında çıkmak isterken merdivenlerden düştüğünü anlatan Topaloğlu, “Daha sonra her şey çöktü. Buraya akrabalarımızın yanına gelmek zorunda kaldık. Geldikten 2 gün sonra doğum yaptım.” dedi.

Peder Okan Topaloğlu da deprem anında çok kötü şeyler yaşadıklarını ve o anı kimsenin yaşamasını istemediğini kaydetti.

Topaloğlu, “Allah milletimizi korusun. O gün çok zor şeyler yaşadık. Şimdi abimin yanında kalıyoruz ama eve girmeye korkuyoruz. Evde titriyor gibi bir his var. Çok kötü. o an merdivenler çöktü düştük düştük eşim de hamileydi bir yanda kızım kapılar açılmıyor çok şiddetli yağmur da yağıyordu ayağımızda terlik falan yoktu kaçtık tarlaya yürüyerek gidiyoruz. Evimizin ne durumda olduğunu bilmiyoruz. Enkaz altında kalanlara Allah sabır versin. İnşallah bir an önce çıkarlar.” sözlerini kullandı.

Çocuğunun dünyaya gelmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Topaloğlu, “Allah’a çok şükür canımız kurtuldu. Allah herkesten razı olsun” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu