Ekonomi

TESK Başkanı Palandöken: ‘Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar liralık ciro bekliyoruz’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Babalar Günü için esnafta her bütçeye uygun ikramların bulunduğunu belirterek, “Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar lira ciro bekliyoruz.” terimini kullandı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada Babalar Günü alışverişiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Esnafta babalar için her türlü ikramın bulunduğunu vurgulayan Palandöken, şöyle devam etti:

“Atalarımızın gölgesinin bile, büyük yükleri ve sorumlulukları taşıma gücü sayesinde bize yettiğini düşünüyoruz. Kurban Bayramı yaklaşırken o telaş ve hazırlıklarla babalarımızı da unutmayalım. Onları manevi olarak, maddi olarak küçük de olsa ikram almak için esnafımızın içinde her bütçeye uygun işler var.Bu Babalar Günü alışverişlerinde 20 milyar liralık bir ciro bekliyoruz.Esnafımız özel günlerin bereketli olması için her zaman hazır. .”

Hayatın zorlukları karşısında babaların koca bir dağ olduğunun altını çizen Palandöken, şunları kaydetti:

“Anne sudur, baba topraktır. Anne nefestir, baba candır. Kültürümüzün, gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarımı ailede gerçekleşir. Bu aktarımda en değerli rolü baba üstlenir. Birçok özellik paylaşma, dayanışma, sevgi, bağlılık ve sorumluluk gibi babalarımızın rol modelidir.Tüm fedakar babalarımızın ve baba adaylarımızın Babalar Gününü kutlar, sağlıklı, sağlıklı ve keyifli nice günler dilerim.”

kesan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu